مرکز منطقه‌ای چیست؟

مراکز منطقه‌ای سازمان‌هایی هستند که مصوب دولت فدرال ایالات متحده بوده و فرصت سرمایه‌گذاری خارجی را طبق برنامه EB-5 فراهم می‌کنند. مراکز منطقه‌ای غالبا کل شهر و یا بخشی از ایالت را در بر می‌گیرند.

برنامه‌ی مرکز منطقه‌ای EB-5  فرد و اعضای خانواده اش را قادر می‌سازد با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در یک پروژه سرمایه‌گذاری مرکز منطقه‌ای واقع در منطقه‌ی اشتغال هدفمند و ایجاد یا صرفه‌جویی ۱۰ شغل در آمریکا گرین کارت (یعنی زندگی دائم در ایالات متحده) دریافت کنند. مرکز منطقه‌ای باید به تایید کامل وزارت امنیت داخلی و اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده رسیده باشد.

چرا از طریق مرکز منطقه‌ای در ایالات متحده سرمایه‌گذاری کنیم؟

در هفت سال گذشته، برنامه مرکز منطقه‌ای به طور چشمگیری رشد یافته است زیرا سرمایه گذاران خارجی مزایای دریافت گرین کارت از این طریق را درک کرده اند. این برنامه یکی از انعطاف‌پذیرترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری خارجی در جهان است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی ترجیح می‌دهند سرمایه‌گذاری‌های خود را از طریق یک مرکز منطقه‌ای انجام دهند، زیرا این برنامه نیازمند نهادی نیست که سرمایه‌گذار خارجی پول خود را برای استخدام ۱۰ کارگر آمریکایی در آن قرار دهد. در عوض، کافی است به طور مستقیم یا غیرمستقیم ۱۰ شغل یا بیشتر در نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری ایجاد شود. با پیگیری گرین کارت از طریق یک مرکز منطقه ای، لازم نیست سرمایه‌گذاران خارجی سرمایه‌گذاری خود را به صورت روزانه مدیریت کنند و مجاز هستند به فعالیت‌های حرفه ای و شخصی خود بپردازند. مراکز منطقه‌ای باید از مقررات سختگیرانه USCIS پیروی کنند، مشروعیت خود را احراز کرده و پروژه‌های خود را در حال اجرا نگه دارد. فرآیند دقیق احراز مشروعیت شامل موارد زیر است: ایجاد یک پروژه قوی که مستلزم ایجاد ۱۰ شغل تمام‌وقت برای کارگران آمریکایی باشد، ارائه یک طرح کسب و کار واقعی، گردآوری اسناد و مدارک مختلف مالی، تدوین پیش‌بینی‌های پروژه توسط مشاوران مالی و وارسی کامل سابقه تیم حرفه ای. همه این عوامل باعث مشروعیت فعالیت‌های مرکز منطقه‌ای می‌شود.

با سرمایه‌گذاری در پروژه، وظیفه هماهنگی الزامات دولتی بر عهده مرکز منطقه قرار می‌گیرد. با سرمایه‌گذاری در یک پروژه تجاری مرکز منطقه‌ای، شما شریک تضامنی شرکت با مسئولیت محدود خواهید شد. با این وجود، شما مسئولیت رسیدگی به هیچ‌گونه مسئولیت‌های روزانه در ارتباط با عملیات کسب و کار را ندارید. لازم نیست اثبات کنید ۱۰ شغل تمام وقت دائمی مستقیم یا غیرمستقیم از طریق سرمایه گذاری‌تان ایجاد شده است زیرا رویه‌ها و روش ایجاد شغل در مرکز منطقه‌ای قبلا توسط USCIS مجاز و تایید شده است. مرکز منطقه‌ای کمک‌های تخصصی را در هر مرحله از فرایند مهاجرت شما فراهم می‌کند. سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار دلاری شما تضمین شده است و تا هنگامی که فرم I-526 شما تایید شود، در یک حساب امانی نگهداری می‌شود. در صورت رد درخواست شما، تمام ۵۰۰ هزار دلار شما به شما برگردانده خواهد شد. اغلب مراکز منطقه‌ای از ترکیب سرمایه‌گذاری‌های متعدد برای تامین مالی پروژه‌های خود استفاده می‌کنند، که باعث ثبات مالی سرمایه‌گذاری خواهد شد.

Resignal-center-investor-vi

ico2 مراکز منطقه ­ای EB-5 :

برای سرمایه­ گذاران متقاضی ویزای EB-5، دو گزینه سرمایه ­گذاری وجود دارد. آنها می­توانند بصورت مستقیم و یا از طریق مراکز منطقه ­ای EB-5 اقدام به سرمایه ­گذاری نمایند. متقاضیان سرمایه ­گذاری مستقیم باید پروژه ­های سرمایه گذاری را خود انتخاب گرده و آن را مدیریت نمایند، این روش برای کسانی که خواهان کنترل بیشتری بر سرمایه خود هستند مناسب می­باشد.

روش دیگر این است که سرمایه­ گذاران از طریق مراکز منطقه ­ای اقدام نمایند. این شیوء مناسب کسانی است که هدف اصلی آنها گرفتن مجوز اقامت آمریکا است و کسب سود حداکثری از سرمایه گذارای در اولویت بعدی آنها قرار دارد. اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا به مراکز منطقه­ای مجوز فعالیت داده است و آنها مکلف هستند براساس مقررات این اداره عمل نمایند. در نتیجه سرمایه گذاری از طریق مراکز منطقه ­ای EB-5، مسئولیت سرمایه گذاران در پروژه کمتر خواهد بود و از این رو آنان از مسئولیت مدیریت مستقیم سرمایه­ گذاری خود رها می­شوند. تقریباً ۹۰ درصد سرمایه­ گذاران متقاضی EB-5 از طریق مراکز منطقه ­ای اقدام به سرمایه گذاری برای اخذ اقامت می­ نمایند.

ico2مزایای اخذ گرین کارت از طریق برنامه مرکز منطقه‌ای:

مزایا شامل موارد زیر است:

» ۳۰۰۰ گرین کارت در هر سال به طور خاص برای سرمایه گذاران خارجی در برنامه مرکز منطقه‌ای محفوظ می‌باشد

» بدون دوره انتظار بیش از حد و یا انباشت سهمیه (در بسیاری از گرین کارت‌های مبتنی بر استخدام و مبتنی بر خانواده انباشت چند ساله‌ای وجود دارد)

» عدم نیاز به حامی مالی (سرمایه گذاران خارجی از منابع مالی شخصی خود استفاده می‌کنند و نیازمند حمایت مالی از طرف کارفرما و یا اعضای خانواده خود نیستند)

» لازم نیست سرمایه‌گذاران خارجی سرمایه‌گذاری خود را به صورت روزانه مدیریت کنند و می‌توانند به فعالیت‌های حرفه ای و شخصی خود بپردازند.

» منبع سرمایه‌گذاری می‌تواند هدیه، ارث، مالکیت کسب و کار و یا هر فعالیت قانونی دیگری باشد.

» بدون شرط زبان

ico2کدام مرکز منطقه‌ای را انتخاب کنیم؟

 در حال حاضر، بسیاری از مراکز منطقه‌ای در سراسر ایالات متحده با پروژه‌های مختلف تجاری گسترش یافته‌اند که امکان انتخاب از میان آن‌ها وجود دارد.

ضروری است، مرکزی که انتخاب می‌کنید بتواند از سرمایه‌گذاری اصلی شما محافظت کرده و اشتغال کافی ایجاد کند تا قادر باشد وضعیت اقامت دائم مشروط را پس از دو سال حل کند.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید عضوی از پروژه EB-5 شوید، بایستی موارد زیر را در نظر بگیرید:

(۱) از همه مهمتر اینکه مرکز منطقه‌ای بایستی مشروعیت خود را از USCIS دریافت کرده باشد و در زمان سرمایه‌گذاری شما فعال باشد.

(۲) بررسی کنید آیا مرکز منطقه‌ای دارای سیستم ردیابی است تا آمار فرم‌های تایید شده I-526 (درخواست برای کارآفرین بیگانه) و I-829 (درخواست کارآفرین برای حذف شرایط) را در اختیار قرار دهد. اگر مشاهده می‌کنید که سرمایه گذاران دیگری نیز گرین کارت مشروط و غیرمشروط خود را از طریق مرکز منطقه‌ای خاصی دریافت کرده اند، احتمالا شما هم خواهید توانست.

(۳) اثربخشی و موفقیت پروژه‌های تجاری گذشته مرکز منطقه‌ای را در صورت وجود بررسی کنید.

(۴) اگر مرکز منطقه‌ای مرکزی جدید است، معمولا شما اطلاعاتی در مورد تایید دادخواست‌های  I-526 و I-829 به دست نخواهید آورد. اما، بلافاصله آن مرکز را رد نکنید. در عوض، فاکتورهایی مانند قدرت پروژه، تجربه موسسین، پیش بینی‌ها و اعداد و ارقام احتمال سودآوری و در نهایت موفقیت، موقعیت جغرافیایی پروژه و تجربه تیم تخصصی مرکز منطقه‌ای را در نظر بگیرید.

:: تمام جوانب مثبت و منفی طرح کسب و کار در نظر بگیرید. اگر هر گونه شک و تردیدی دارید، با متخصص مستقل EB-5 یا مشاور مالی خود مشورت کنید.

:: به منطقه جغرافیایی که در آن پروژه انجام شود توجه کنید. احتمال موفقیت پروژه در منطقه جغرافیایی پرجمعیت‌تر و شناخته‌شده‌تر بیشتر است.

:: سابقه تیم حقوقی و افراد متخصص دیگر را در مرکز منطقه‌ای بررسی کنید. شما باید آینده خود را به به افراد مناسبی بسپارید.

:: مطمئن شوید که پروژه‌ای که برنامه دارید در آن سرمایه‌گذاری کنید برای شما آشنا و جالب باشد. به عبارت دیگر، در چیزی که در مورد آن شک و تردید دارید و یا فکر می‌کنید در بازار خوب عمل نخواهد کرد سرمایه‌گذاری نکنید.

ico2چگونه می‌توان اطلاعاتی را در مورد یک مرکز منطقه‌ای به دست آورد؟

– مرکز منطقه‌ای اطلاعات را از طریق وب سایت، بروشور و موارد تبلیغاتی دیگر ارائه می‌کند که خود ابزارهای مفیدی هستند. با این حال، ما قویاً پیشنهاد می‌کنیم تحقیقات کاملی انجام دهید و با نمایندگان مرکز منطقه‌ای جلسات فردی ترتیب دهید.

– اطمینان حاصل کنید که گزینه‌ها، منافع و موانع سرمایه‌گذاریتان را می‌شناسید. وقتی با این جزئیات آشنا شدید، درک اطلاعاتی که از مرکز منطقه‌ای به دست می‌آورید ساده‌تر خواهد شد.

– برای مطالعه‌ی برنامه‌ی مرکز منطقه‌ای به آدرس اینترنتی آن‌ها مراجعه کنید و در صورت امکان، برای نسخه‌ی نمایشی یا یک تور ثبت نام کنید.

– در مورد محلی که پروژه مرکز منطقه‌ای واقع شده است تحقیق کنید. این امر به شما کمک کند پیش‌بینی کنید که آیا با توجه به تقاضای بازار پروژه با موفقیت انجام خواهد شد یا خیر.

– با تیم حقوقی مرکز منطقه‌ای تماس بگیرید تا خدماتی که در هزینه‌های آن‌ها گنجانده شده را بررسی کنید.

– با مراکز منطقه‌ای متعددی برای مقایسه برنامه‌های آن‌ها تماس بگیرید.

– برای مشاوره در مورد برنامه‌ها و خدمات مرکز منطقه‌ای به یک مشاور مستقل مراجعه کنید.

ico2راهنمایی متخصصان:

تمام مراکز منطقه‌ای معتبر دارای تیمی حرفه‌ای هستند که هدفشان کمک به شما در ارزیابی سودآوری پروژه‌ها و پاسخ به سوال‌های شما در مورد مهاجرت است.

تیم واقع در NYIF دارای بیش از ۳۵ سال تخصص در زمینه املاک و مستغلات، توسعه، ساخت و ساز و کمک‌های مالی در شهر نیویورک است. نمایندگان ما خوشحال خواهند شد جزئیات مالی این پروژه را به شما ارائه داده و مزایایی که ما ارائه می‌دهیم را توضیح دهند. مشابهاً، تیم قانونی مجرب ما نیز با پروژه NYIF و همچنین الزامات سخت‌گیرانه‌ای که توسط USCIS تعیین شده است آشنا هستند. در کارهای اداری و رویه‌های قانونی مهاجرت، دانش درونی یک مزیت مهم است.