ویزای H1B

H1B_Visa_2015_Fee_Sponsors_Cap_Count_updates_News_Updates

هرآنچه که باید درباره ویزای H1B در ایالات متحده بدانید.

√ چه زمانی موعد ویزای H1B در سال ۲۰۱۵ شروع می شود؟

اداره مهاجرت و تابعیت ایالات متحده درخواست های ویزای سال ۲۰۱۵ را از اول آوریل ۲۰۱۴ پذیرفته است. به مدت ۵ روز کاری فایل پذیرش باز بوده است. اداره مهاجرت پذیرش درخواست های ویزای H1B برای سال مالی ۲۰۱۵ را از دوشنبه هفتم آوریل متوقف کرد زیرا بیشتر از سقف ۸۵۰۰۰ مورد نیاز پذیرفته شده بودند.

√ سقف سهمیه ویزای H1B برای سال ۲۰۱۵ چقدر خواهد بود؟

هیچ تغییری برای سقف ویزای H1B برای سال مالی ۲۰۱۵ داده نشد و سقف سهمیه همانند سال گذشته باقی ماند.

  • سهمیه عادی ویزای H1B :65000
  • سهمیه ویزای H1B اساتید : ۲۰۰۰۰
  • قابل ذکر است که ۶۸۰۰ ویزا هر سال برای تجارت آزاد شیلی و سنگاپور کنار گذاشته می شود که تحت عنوان برنامه H1B1 معروف است.

√ آیا برای ویزای H1B در سال ۲۰۱۵ قرعه کشی خواهد شد؟

ما در سال مالی ۲۰۱۴ قرعه کشی ویزای H1B را داشتیم. اداره مهاجرت در حدود ۱۷۲۵۰۰ در خواست برای سال مالی ۲۰۱۵ در یافت کرد.

√ چه زمانی شروع به برنامه ریزی برای ویزای H1B سال ۲۰۱۵ کنم؟

 [به روزرسانی شده:موعد ویزای H1B برای سال مالی ۲۰۱۵ تمام شده است، برای سال مالی ۲۰۱۶ برنامه ریزی کنید.]

هیچ چیز مثل زود بودن خوب نیست،گرفتن یک حامی مالی خوب برای ویزای H1B این روزها یک چالش بزرگی است. لازم است که شما شغلی را پیدا کنید که متناسب با مشخصات شما باشد و یک حامی مالی پیدا کنید که شغلی برای شما دارد. بعضی از کارفرمایان قبل از حمایت مالی صلاحیت نامزدهای دریافت حمایت مالی را می سنجند. معمولا از آن ها از داتشجویان می خواهند به عنوان دستیار اساتید یا همکار کار کنند.اگر نامزدها مورد قبول واقع شدند به آن ها کمک مالی ارائه می دهند.اگر قصد دارید از سرزمین های آن سوی اقیانوس مانند هند مهاجرت کنید پیدا کردن حامی مالی حتی پالش برانگیزتر می شود.شاید لازم شود با شرکت های خدمات IT جهانی همکاری کنید تا راه خود را هموار کنید و آن شامل فرایند داخلی طولانی است تا این امر آغاز شود.

√ چگونه حامی مالی برای ویزای H1B سال ۲۰۱۵ پیدا کنم؟

شاید این متداول ترین سوال باشد. پیدا کردن یک حامی مالی خوب یک چالش است. ما چند مقاله در این مورد نوشته ایم. مفهوم بنیادی یک کافرمای خوب تغییری نمی کند. شما می توانید از بانک اطلاعاتی حامیان مالی ویزای H1B استفاده کنید و این حامیان را از روی شهر یا کد پستی جست و جو کنید.

√ نرخ شهریه ویزای H1B برای سال مالی ۲۰۱۵ چقدر خواهد بود؟

در طول ۲ سال گذشته هیچ تغییری در مبلغ شهریه وجود نداشته است. در سال مالی ۲۰۱۴ هیچ تغییری وجود نداشت. مبلغ شهریه ویزای H1B می تواند در هر جا از ۱۵۷۵ دلار تا ۴۳۲۵ دلار متغیر باشد که بر اساس بزرگی شرکت (تعداد کارکنان) می باشد.و نیز هزینه وکالت می تواند از ۷۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار متغیر باشد. اگر شما برای نوع ممتاز درخواست می دهید مبلغ اضافی ۱۲۲۵ دلار را هم باید بپردازید.

√ آیا اصلاحیه مهاجرتی ویزای (H1B (CIR دارای پیشنهاداتی برای تغییرات بود؟

اصلاحیه مهاجرتی جامعی تاکنون تایید نشده است. اما در صورت تصویب تغییرات زیر اتفاق خواهد افتاد.

  • سقف سالیانه ویزای H1B از ۶۵۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰ در سال افزایش خواهد یافت. اگر در خواست ها فراتر باشد تا حداکثر ۱۸۰۰۰۰ هم می تواند افزایش یابد.
  • سهمیه ویزای H1B برای دارندگان مدرک ریاضی,علوم، فن آوری و مهندسی از مراکز آمریکایی از ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ افزایش خواهد یافت.
  • شهریه ویزای H1B تا ۱۰۰۰۰دلار افزایش خواهد یافت.
  • مقررات سختگیرانه تر برای قضاوت در مورد ویزای H1B
  • ارسال اجباری درخواست شرایط کاردر وب سایت اداره کار ۳۰ روز قبل از تایید شدن