کارفرمایان ۲۵۷۰۰۰ شغل جدید اضافه کردند

chronic-dry-eye

کارفرمایان ۲۵۷۰۰۰ شغل جدید در ماه ژانویه به مشاغل اضافه کرده اند

در ژانویه ۲۵۷۰۰۰ شغل ایجاد شده است و از برآورد ۲۳۰۰۰ شغل فراتر رفته است. نرخ بیکاری با کمی افزایش از ۵٫۶ در صد در ماه دسامبر به ۵٫۷ درصد رسیده است.

کارآفرینان با افزودن ۲۵۷۰۰۰ شغل در ژانویه، بیشتر از حد انتظار عمل کردند. همانطور که بازار کار در حال احیا شدن در سال ۲۰۱۵ نشانه هایی مثبت بروز داد.

نرخ بیکاری که از یک مطالعه مجزای خانوارها محاسبه شده است بر اساس آمار وزارت کارکه جمعه اعلام شد از ۵٫۶ در صد به ۵٫۷ درصد افزایش یافت. علت عمده آن ۷۰۳۰۰۰ آمریکایی (شامل کارگران ناامید) هستند که برای جست و جوی کار به وزارت کار مراجعه کرده اند.

اقتصاددانان بلومبرگ براساس پیش بینی میانه شان توقع دست یابی به ۲۳۰۰۰۰ شغل را داشتند.

و همین طور امیدوارند: افزایش شغل برای ماه های نوامبر و دسامبر که بازنگری شده اند تا ۱۴۷۰۰۰ برسد که تعداد نوامبر با بازنگری از ۳۵۳۰۰۰ تا ۴۲۳۰۰۰ و تعداد دسامبر از ۲۵۲۰۰۰ به ۳۲۹۰۰۰ برسد.

فقط در سه ماه گذشته بیش از یک میلیون شغل افزوده شده است. (بالاترین رقم از سال ۱۹۹۷)

افزایش دستمزد که علیرغم پیشرفت لیست های حقوق بی رمق بوده ماه گذشته بعد از کاهش ماه دسامبر بالاتر رفته است. میانگین دستمزد در ساعت با افزایش ۸ سنتی به ۲۴٫۷۵ دلار با حدود ۲٫۲ درصد در یک سال گذشته رسیده است و با رشد ملایم ۲ درصدی در بیشتر دوره خروج از بحران غالب بوده است. میانگین ساعت کاری هفتگی بدون تغییر در ۳۶٫۵ ساعت باقی مانده است.

پاول اشورث اقتصاددان ارشد شرکت Capital Economics در یک مطلب خطاب به مراجعین نوشت “رشد اشتغال در شروع راه است و فشار افرایش دستمزد را بیشتر خواهد کرد.” و اضافه می کند که خزانه داری آمریکا باید سود بهره را متناسب با تورم بالا ببرد.با نفت ارزان تر که قیمت مصرف کننده را کاهش می دهد. بسیاری از اقتصاددانان پیش بینی می کنند خزانه داری افزایش نرخ های کوتاه مدت را در سال حتی تا ۲۰۱۶ به تاخیر اندازد.

مشاغل ۲۶۷۰۰۰ شغل را ماه گذشته افزودند و ادارات فدرال,وزارت خانه ها و فرمانداریها هم ۱۰۰۰۰ شغل را کاهش دادند.

خدمات بهداشتی با ۵۰۰۰۰ در صدر قرار دارد.در خرده فروشی ۴۶۰۰۰ شغل افزوده شد در حالی که در بخش ساخت و ساز و خدمات حرفه ای و تجاری ۳۹۰۰۰ شغل به وجود آمد. هتل دار ی ۳۷۰۰۰، شرکت های مالی ۲۶۰۰۰ و تولیدکنندگان ۲۲۰۰۰ شغل اضافه کردند.

بسیاری از متخصصان بازار کاربعد از افزوده شدن میانگین ۲۶۰۰۰۰ شغل در ماه در سال ۲۰۱۴ که از سال ۱۹۹۹ بیشترین حد بوده، انتظار کاهش شغل ها را داشتند.

 

منبع : USA TODAY