فونیکس – دورنمای درخشان

Phoenix-A sunny outlook

» فونیکس: دورنمای درخشان

بازار اشتغال و املاک از رکود بزرگ بهبود یافته‌اند.

شهر فونیکس موردی استثنایی در میان اخبار دلسردکننده رسیده از آریزونا محسوب می‌شود. بیکاری به ۶% کاهش یافته است. بازار املاک مجدداً جهش نمود‌ه‌اند و شهر در اول فوریه میزبان با افتخار سوپرباول است.

رشد جمعیت حالت استثنایی داشته است. مجله فوربس در ماه فوریه جمعیت ناحیه فونیکس را که شامل حدود ۳/۴ میلیون نفر است را سومین ناحیه در میان ۲۰ ناحیه سریع‌رشد کلان شهری کشور اعلام کرده است.

وضعیت مالی منطقه فونیکس-که منجمله شامل شهرهای اسکاتدیل، گلاندیل، و مسا است-نیز در حال رشد است.

جیسون می‌گوید: «بسیاری از افراد برای سبک زندگی که فونیکس برایشان فراهم می‌کند به این جا می‌آیند».

میلر، مدیر برنامه‌ریزی مالی غرب ایالات متحده برای بانک خصوصی BMO می‌گوید: «البته فونکیس نیز محل جذابی برای تاسیس فروشگاه است».

در واقع آقای میلر می‌گوید که این شهر دهمین کارفرمای بزرگ خدمات مالی در کشور است.

موسسه لرن‌ وست که بستر مشاوره مالی با استفاده از مشاوران انسانی است سال گذشته دفتری در فونیکس افتتاح کرد که به عنوان مرکز آموزشی فعالیت می‌کند. ولز فارگو-بزرگترین بانک ایالت از نظر سهم بازار-و USAA می‌گویند که وضعیت اشتغال فونیکس را گسترش می‌دهند.

طبق نظر آقای میلر که رئیس شعبه فونیکس بزرگ انجمن برنامه‌ریزی مالی است هیچ شرکتی بر بازار مشاوره مالی این منطقه غلبه ندارد.

در عوض او می‌گوید که مشاوران از دلالان، بانک‌ها و موسسات مستقل بنگاه‌های قدرتمندی ایجاد کرده‌اند که به بازنشستگان، کارشناسان املاک و مالکان کسب و کارهای کوچک خدمت می‌کنند.

آقای میلر می‌گوید که فونیکس به مقصد طبیعی بازنشستگان آمریکایی و نیز بسیاری از کانادایی‌ها تبدیل شده است.

طبق گفته دانا آنسپاچ بزرگترین مشکل آب و هواست اما گرما می‌تواند امر بسیار مطلوبی هم باشد. در ماه‌های ژوئیه، آگوست، و سپتامبر دمای هوا از ۱۱۰ درجه فارنهایت جیوه فراتر می‌رود و مقدار رطوبت بالاست. خانم اسپاچ بنیانگذار سنیسبل مانی در اسکاتسدیل می‌گوید:«خیلی خوشحالم که در گرمای تابستان کار کنم زیرا هوای بیرون بسیار وحشتناک است.

 

» توازن کار-زندگی

البته به گفته او فونیکسی‌ها اهمیت موازنه کار-زندگی را در نه ماه دیگر درک می‌کنند. این امر به آن‌ها امکان می‌دهد تا از فضای بیرون لذت ببرند.

طبق سرویس ملی هواشناسی میانگین دما از اکتبر تا ژوئن ۷۰ درجه فارنهایت است و از ژوئیه تا سپتامبر به ۹۳ درجه فارنهایت می‌رسد.

علاوه بر این فونیکس محیط کاری غیرجدی نیز فراهم می‌کند.

خانم آنسپاچ که در سال ۲۰۰۱ از کلرادو به این جا آمده است می‌گوید که بیشتر روزها با لباس جین کار می‌کند.

او می‌گوید که بیشتر مشتریانش در سنین نزدیک بازنشستگی هستند. بسیاری از آن‌ها مالکان کسب و کارهای کوچک منجمله کارآفرینان فناوری هستند.

شورای اقتصادی فونیکس بزرگ دوست دارد شرکت‌های با فناوری بالای بیشتری را ببیند. این گروه به انگیزه‌های مالیات تجاری سخاوتمندانه و ابتکارات تکمیلی توسعه اقتصادی که کسب و کارهای تازه را هدف می‌گیرد افتخار می‌کند.

در حالت کلی شورا در حال کار برای کاهش اتکای منطقه به صنعت املاک و رونق بخشیدن به تنوع کسب و کار است.

این شورا فرصت‌هایی را برای اعتبارهای مالیاتی و انگیزه‌های دیگری برای بنگاه‌ها در تعدادی از بخش‌ها شامل انرژی تجدیدپذیر، زیست‌دارو و هوافضا ارائه می‌دهد.

 

» فقدان برنامه CFP

چیزی که منطقه فونیکس فاقد آن است، در واقع چیزی که کل ایالت آریزونا فاقد آن است-برنامه ثبت‌شده‌ای است که توسط موسسه هیأت برنامه‌ریزی گواهی شده استانداردها تایید شده باشد. (آریزونا یکی از نه ایالتی است که این برنامه درجه‌ای را ندارد. طبق هیأت CFP ایالت‌های دیگر عبارتند از آلاسکا، دلاور، آیداهو، ماین، نوادا، نیوهمپشایر، ورمونت و وایومینگ).

این برنامه موجب تدارک سازمان‌یافته کارشناسان جوان علاقمند به کار در بنگاه‌های مشاوره‌ای می‌شود. طبق موسسه سرولی آسوشیتس، یافتن و آموزش دادن نسل بعدی مشاوران مالی چالش بنگاه‌هایی است که در این صنعت کار می‌کنند که متوسط سنی کارشناسان آن‌ها ۵۱ سال است.

آقای میلر که در ماه ژوئن به عنوان یکی از رهبران زیر چهل سال اینوستمنت نیوز فورتی برگزیده شد می‌گوید که FPA فونیکس بزرگ که حدود ۳۷۱ عضو دارد در حال گفتگو با دانشگاه‌ها در آریزونا و هیأت CFP در مورد افزودن برنامه‌ ثبت شده است.

تایید صلاحیت CFP مستلزم انجام برنامه ثبت شده‌، امتحان، التزام به استانداردهای اخلاقی و تجربه کاری است.

 

منبع خبر: investmentnews.com