راه اندازی کسب و کار کوچک در آمریکا

filling out personal information

آیا می خواهید یک کسب و کار کوچک در ایالات متحده به راه اندازید؟

یک ویزای E-2  ممکن است برای شما مناسب باشد.

ایده شروع کسب و کار ممکن است همیشه در ذهن شما وجود داشته است. برای من هم چنین ایده ای وجود داشت ولی زمانی که به من گفته شد گرین کارت ندارم فکر کردم که شروع کسب و کار گزینه من نیست و هنگامی که با بخش EB-5 گرین کارت که در کسب و کارهای بزرگ نیازمند یک میلیون دلار سرمایه گذاری بود هم به سرمایه گذاری تشویق نشدم. هنگامی که یک حقوق دان شدم و پی بردم که که شرکت حقوقی خودم را باید راه انداز ی کنم به سرعت فهمیدم که پیمان ویزای سرمایه گذاری E-2  برای من یک چیز کامل است. برتری های کلیدی این ویزا دوره نامحدود آن و نیز این حقیقت که خانواده شما هم می توانند به همراه شما بیایند و در ایالات متحده کار کنند و در آخر سرمایه گذاری نسبتا کم می باشد. در حقیقت رویای شما برای مالکیت یک کسب و کار کوچک با هزینه ای معادل ۱۵۰,۰۰۰ دلار به واقعیت تبدیل شود. ادامه این مطلب موارد مورد نیاز و بعضی از موضوعات معمول را برای ویزای E-2 به طور خلاصه بیان می کند.

۱- شما باید تبعه یکی از کشورهای هم پیمان موضوع این ویزا باشید.

ویزای سرمایه گذاری و تجاری E-2 فقط به افراد تابع کشورهایی که با ایالات متحده پیمان داشته باشند. بسیاری از کشورهای غربی در این لیست هستند ولی کشورهایی از آفریقا، آسیا و خاورمیانه هم در این فهرست وجود دارند. اسرائیل هم اخیرا به این لیست اضافه شده است.

۲- شما باید سرمایه گذاری کرده باشید یا در حال طی فرایند سرمایه گذاری باشید.

به منظور متقاعد کردن در این بخش شما باید سه مورد لازم را برآورده سازید:

الف – مالکیت قانونی و دسترسی به منابع مالی تان را نشان دهید.

شما باید منابعی را سرمایه گذاری کنید که از طرق قانونی کسب کرده باشید.در عین حال که محاسبه دلار به دلار مد نظر نیست ولی باید برای دولت ثابت کنید که این پول را پس انداز کرده اید یا به عنوان هدیه دریافت کرده اید یا به طور قانونی کسب کرده اید.فرم های متنوعی برای اثبات وجود دارد که شامل برگشت مالیات، وضعیت بانکی، حساب سرمایه گذاری و موارد بیشتر است. برای بعضی از کشورها این مسئله در صورت نبودن سوابق یا فساد مالی زیاد به یک مشکل تبدیل می شود. من برای این کار برگشت مالیات ده ساله , وضعیت فعلی W-2، وضعیت سرمایه گذاری و بانکی خود را بیان کردم.

ب- تمام سرمایه در ریسک است و قطعی و بدون برگشت است.

تمام دارایی سرمایه گذاری شده باید سرمایه شخصی شما باشد که مشمول زیان و از دست رفتن می باشد و به این معنی است که شما پول در معرض زیان دارید. وام ها سرمایه های خوبی هستند ولی باید شما در گرو آن ها باشید اگر زیانی در کار باشد و این ضرورت شما را مجبور می کند تا قراردادهایی را امضا کنید و یا پولتان را برای اثبات ویزا پیشاپیش خرج کنید. من در موقع درخواست این ویزا یک قرارداد یک ساله اقساطی را برای دفتر کارم امضا کردم و مجبور بودم مبلغ ۲۴,۰۰۰ دلار در صورت صادر نشدن ویزایم پرداخت کنم. پول در معرض ریسک شامل بدهی کارت اعتباری یا دیگر وام ها تا زمان تضمین نشدن به وسیله کسب و کار می باشد. این آماده سازی یکی از ترسناک ترین بخش های مرتبط با ویزای  E-2 است.

ج- شما باید در شرف شروع کسب و کار باشید.

در حالی که نمی توانید از مشتریان خود پول قبول کنید یا کاری انجام دهید تا زمانی که ویزای شما آماده شود، شما باید در شرف شروع کسب خود باشید. این قانون به این دلیل است که دولت ایالات متحده نمی خواهد برای افرادی که ممکن است یا قصد دارند کسبی شروع کنند ویزا صادر کند. به این شکل کار شما باید در مرحله راه انداز ی باشد. به این معنی که شما قراردادهای اقساط را امضا کرده باشید، حساب بانکی افتتاح شده باشد، شما یک وب سایت داشته باشید و شما هر چیز مورد نیاز کسب و کار خود را خریداری کرده باشید.

۳- شما باید در موقعیت توسعه و راهبری کسب و کار خود باشید و مهارت های مورد نیاز را داشته باشید.

شما نمی توانید ویزای E-2 را بگیرید مگر این که کسی باشید که قصد هدایت و راه اندازی آن شغل را داشته باشید و نیز شما باید مهارت های مرتبط که دولت برای آن کسب معتبر می داند را داشته باشید. برای مثال در گرفتن ویزای E-2 موفق نمی شوید یک رستوران باز کنید اگر فقط تجربه غذا خوردن در یک رستوران را داشته باشید. طبیعتا، زمینه تحصیلی و تجربیات شما باید نشان دهنده ارتباطی با موفقیت در آن شغل داشته باشد.

۴- سرمایه شما باید قابل توجه و حقیقی باشد.

دولت ایالات متحده مبلغی را به عنوان مبلغ حقیقی از پیش تعیین شده ندارد. پس به طور مثال سرمایه شما می تواند به کمی ۱۵,۰۰۰دلار یا میلیون ها باشد.من در حدود ۵۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کردم ولی فقط ۱۳,۰۰۰دلار را صرف تجهیزات و مبلمان کردم. من ۳۵,۰۰۰ دلار را در حساب کاری خودم به عنوان سرمایه کار پس انداز کردم. شما باید توجه کنید که پول نقد بدون گردش در حساب بانکی به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود و دولت مبلغ معقول سرمایه در گردش را به عنوان بخشی از سرمایه گذاری می پذیرد. این سرمایه کوچک برای من کافی بود زیرا من یک شرکت خدماتی را تاسیس می کردم که سرمایه زیادی را برای بر پایی نیاز ندارد. اگر کسب و کار یک شرکت تولید خودرو باشد سرمایه مورد نیاز حقیقی بیشتر خواهد بود. باید اطمینان بدهید که سوابق همه هزینه ها را برای بازرسی دولتی نگه داری کنید.

۵- سرمایه گذاری و کسب و کار شما نباید حاشیه ای باشد.

این به این معنی است که کسب شما فقط برای گذران خود و خانواده شما نباشد. می توانید حاشیه ای نبودن شغل خود را با ارائه طرحی که نشان از توسعه در طی ۵ سال را دارد ثابت کنید و یا نشان دهید که در آینده می خواهید کارمند استخدام کنید.

۶- شما باید قصد بازگشت به کشورتان را داشته باشید اگر ویزای شما به پایان رسید(یا باطل شد).

این آزمون خیلی سخت نیست و شما باید سندی را امضا کنید که نشان می دهد در صورت انقضا ویزا به کشورتان باز می گردید.بر خلاف بسیاری دیگر از ویزاها شما مجبور نیستید ارتباط خاص با کشور خود مانند یک خانه در آن جا را نشان دهید.

با تمام این موارد این یک ویزای عالی برای کسانی است که آرزوی شروع کسب و کار در ایالات متحده را دارند.این ویزا اسناد و مدارک زیادی را می طلبد و اکیدا توصیه می شود از  یک وکیل کمک بگیرید. شرکت GSS عملا در این فرایند برای اعطای ویزا به شما یاری می رساند.