۴ نکته اساسی هنگام مصاحبه

4 things you absolutely must convey

چهار چیزی که شما قطعا باید در پایان یک مصاحبه آن را منتقل کنید.

چیزهای زیادی برای شما هست که برای مصاحبه خودتان را آماده کنید. می توانید سوالاتی را که مدیران شرکت از شما خواهند پرسید را تحقیق کنید و البته تمرین کنید و در پایان ممکن است کاملا از نحوه پیشرفت مصاحبه بی خبر باشید.

بله ، این می تواند نا امید کننده باشد ولی این جا خبرهای خوبی هم هست: صرف نظر از این که در مصاحبه چه فرمی می گیرید یا سوالات چه خواهند بود شما چهار نکته کلیدی را از موقع ورود تا خروج باید رعایت کنید.

(۱) شما اولین روز تاثیر گذاری خود را شروع می کنید.

اگر قادر باشید مدیر استخدامی را متقاعد کنید تا تصور کند که کار معناداری را در روز اول کار بر عهده می گیرید کارتان را به خوبی انجام داده اید. برای انجام این کار بر تجربیات شخصی مرتبط خود تکیه کنید و ارتباط روشنی با موقعیتی که برای آن مصاحبه می شوید برقرار سازید.

مصاحبه شونده خوب درباره مهارت و موفقیت خود در باره شغل قبلی خود صحبت می کند اما یک مورد استثنایی این است که شرح بدهید چطور در این موقعیت می توانید موفق باشید زیرا مهارت و دانش کسب شده در شغل قبلی به شما این کمک را می رساند. ارتباط بین نقاط است که می تواند تفاوت ایجاد کند.

(۲) شما با تیم و گروه سازگار خواهید بود (و نه از نظر اجتماعی).

سازگاری با تیم به معنی کنار آمدن با همه نیست. بنابراین در حالی که قطعا می خواهید که مطلوب دیگران باشید، نمی خواهید فراموش کنید نشان بدهید که چه چیزی شما را وارد شرایط واقعی کارتان می کند(چه نقشی را در ساختار تیم خواهید داشت). با کوشش برای ارتباط بین اجزا درک از شغلتان، در میان همه دیگر کاندیداهای آن شغل سرآمد و برجسته خواهید شد.

(۳) شما علاقه مند به کارتان هستید.

عقیده همه بر این است که یک کاندیدای پر هیجان تقریبا همیشه از یک کاندیدای خسته بیشتر مورد پذیرش است. این به معنی یک خط ظریف بین علاقه مندی و بی علاقگی است.

پرسیدن سوالاتی درباره چیزهای درخشان که در اداره برای شما چشمگیر است شما را بیش از حد علاقه مند نشان می دهد در حالی که پرسیدن سوالات متفکرانه که همزمان تحقیق شما در باره شرکت را نشان می دهد هم تاثیر گذار است چه در قالب یک سوال باشد یا نه، تاثیر گذار است.

(۴) شما جلوه گر باشید.

سرانجام، اجازه ندهید تلاشتان برای حرفه ای بودن شخصیتتان را مخفی کند. بعد از همه، مصاحبه کنندگان افرادی را می خواهند که جلوه گر باشند. در حالی که در حالی که شما نمی خواهید با صحبت مفصل در باره دوچرخه سواری در کل اروپا از مطلب اصلی تجربیاتتان دور شوید و نیز نمی خواهید درباره آن از بحث کردن دوری کنید در حالی که خود آن فرصت آن را عرضه می کند.

گپ زدن در باره چیزهایی که به آن علاقه مندید تقویت کننده اعتماد به نفس است، در عین حال شما را یک کاندیدای مجبور هم نشان می دهد. همه می خواهند کمی خوش شانس باشند.

من این را از همه موارد قبلی آسان تر می دانم. شما می توانید با تلاش برای حداقل یکی از موارد گفته شده در همه پاسخ ها آن ها را انجام پذیر کنید. هر چیزی که می گویید باید کمک کند تا مدیر استخدامی این موارد را تیک بزند و اگر یک مورد بیش از یک بار تیک بخورد بهتر می شود.

 

منبع: USA TODAY