۴ بخش اساسی در رزومه لینکداین

linkedin-

۴ بخش اساسی از رزومه باورنکردنی لینکداین

شما آنقدر باهوش، سرزنده و صادق هستید که افراد تنها بخاطر شوخ طبعی شما جذبتان میشوند. پس چرا رزومه لینکداین شما شبیه متن قدیمی خشک پروفسور کراپلز نباشد؟
حدس من این است که جواب شما میتواند یکی از موارد زیر باشد:

۱- ممکن است کسی شما را متقاعد کرده باشد برای اینکه یک فرد حرفه ای کارآمد باشید، باید عصبی و کسل کننده باشید.
۲- ممکن است قاطعانه گفته باشید که لینکداین سه سال پیش راه اندازی شده و از آن موقع به بعد از رزومه آن بازدید نکرده اید.
۳-  ممکن است شما از مطالبی که عنوان میکنید عذاب می کشید بخاطر همین تصمیم گرفته اید که احتیاط بیشتری از خود نشان دهید.

برای علاقه، افراد. زمانی که اطلاعاتی در مورد خود واقعی و شگفت انگیزتان به نمایش می گذارید، رزومه لینکداین شما در واقع یکی از با ارزشترین دارایی های شما محسوب می شود. اینجا جایی است که شما باید اطلاعات شخصی تری را نسبت به اطلاعاتی که در فرم تقاضای کار ارائه می دهید، داشته باشید. اینجا تصمیم با خود شما است، که بخواهید اولین برداشت واقعی و شگفت انگیزتان را به ماموران عضوگیری، تصمیم گیرندگان، مشتریان بالقوه و سایر افراد حرفه ای که لینکداین را اداره می کنند، واگذار کنید.

بنابراین این زمان را از دست ندهید. آیا شما یک خلاصه لینکداین جذاب میخواهید؟ مطمئن باشید همین چهار مورد است.
۱) جذاب و اصلی.
این قسمت در واقع زمین بازی شما هست. شما ۲۰۰۰ کاراکتر آماده دارید بنابراین از آنها استفاده کنید و به زبان خودتان داستان خود را بیان کنید. آیا میدانید منظور من از “داستان خود را بیان کنید چیست؟” منظور من این است که از فرصت استفاده کنید و خود را به عنوان یک حرفه ای نشان دهید و اینکه چه چیزهایی شما را جذاب، به یاد ماندنی و فوق العاده می کنند. با یک شگرد جذاب شروع کنید و بعد مخاطب خود را با یک داستان واقعی جذب کنید.
به عنوان مثال به جای اینکه با این مطلب شروع کنید که: یک تحلیلگر تجاری دقیق با مهارتهای بالا در حل مسئله
بهتر نیست اینگونه شروع کنید: من کودکی بودم که دست از مکعب روبیک نمی کشیدم تا اینکه توانستم تمام رنگ ها را به نمایش گذاشته و صف آرایی کنم – در حقیقت من کودکی بودم که توانستم آن را حل کنم. و از آن به بعد هیچ وقت دست از چالش های غیر ممکن برنداشتم.

۲) به صورت اول شخص بنویسید.
لینکداین برای تسریع گفتگو ها بین افراد طراحی شده است. اگر شما رزومه خود را به صورت اول شخص بنویسید بازدیدکنندگانی که از پروفایل شما دیدن می کنند خیلی راحت تر می توانند با شما گفتگو کنند. بله همین طور جلو بروید و در جای Is واژه mes و mys را در رزومه خود قرار دهید. این لحن گفتگو خیلی بهتر طنین انداز ارتباطات کنونی شما است تا اینکه بخواهید کل رزمه خود را به صورت سوم شخص بیان کنید.

۳) برنامه داشتن در مورد افراد خاصی که بیشترین اهمیت را برای شما دارند.
قبل از اینکه چیزی در رزومه خود بنویسید این سوال را از خود بپرسید:
مخاطب من کیست؟
اگر هیچ ایدهای ندارید علاقه مند هستید بیشتر چه افرادی را تحت تاثیر خود قرار دهید بنابراین برای شما کمی مشکل است پیامی را قرار دهید که بیانگر این مطلب باشد مهم ترین مخاطب شما کیست؟
آیا شما بیشتر علاقه مند به این هستید که نظر عضوگیرندگان را به خود جذب کنید؟ مشتریان بالقوه؟ یا افرادی دیگری؟
و اینکه این مخاطبان می خواهند یا نیاز دارند در مورد شما بدانند؟ شما چگونه نظر آنان را به خود جذب میکنید؟
بخاطر داشته باشید که کل پروفایل لینکداین شما در واقع سند بازاریابی شما است، سندی که نقاط قوت حرف های شما را به مخاطبان خاصی نشان می دهد. مخاطبی که شما استعدادهای خود را برای او نشان می دهید کیست؟

۴) کاملا مشخص کنید که می خواهید خواننده شما در مرحله بعد چه کاری انجام دهد.
به این بخش، رزومه می گویند اما به هیچ وجه از رزومه لینکداین تنها برای بیان اینکه شما چه کسی هستید استفاده نکنید، بلکه به شبکه و بازدیدکنندگان خود توضیح دهید که به دنبال انجام چه کاری هستید و چه کاری می خواهید آنان در مرحله بعد انجام دهند. به آنها فراخوانی ارائه دهید.
بدیهی است اگر شما به دنبال یک شغل پنهانی باشید نمی خواهید چنین فراخوانی ارائه دهید مبنی بر اینکه ” من به دنبال فرصتهای شغلی جدیدی هستم. لطفا با من تماس بگیرید”. با این حال میتوانید در مورد اینکه میخواهید در مرحله بعد چه اتفاقی بیفتد نسبتا واضح سخن بگویید.
و این موضوع میتواند جذاب باشد و حتی خنده دار. چیزی شبیه موضوع زیر:
من به دنبال مشکل جدیدی هستم تا آن را حل کنم پس اگر به مشکلی برخوردید از طریق این ایمیل مستقیما با من تماس بگیرید.
از اینکه رزومه لینکداین خود را در جاهایی که در متن ذکر نشده و یا کارگاه های فوق العاده طولانی بگذارید، نترسید. بله، شما میخواهید که پیام و کلمات کلیدی را که هم راستا با اهداف و مخاطبان مهم شما هستند، بدست آورید. بله، لینکداین یک برنامه حرفه ای در این زمینه است.
اما این موضوع به هیچ وجه به این معنا نیست، که باید برای کل افراد دنیا جذاب باشید. جهان به جنبه های دیگر هم نیاز دارد.

 

منبع : USA TODAY