رزومه ی خود را محکمتر کنید

Here’s how to really succeed at work

رزومه ی خود را محکمتر کنید: در اینجا راهکارهای موفقیت در کار آورده شده است.

Ernst & Young می گوید دیگر نباید فارغ التحصیلان را براساس رزومه هایشان قضاوت کرد، این درحالی است که دانشگاه آکسفورد انتقاد کرد که استخدام دانشجویان مثل «X Factor’» است. جولیا لیولین اسمیت توضیح می دهد که چگونه باید با مهارتهای روی کاغذی که حقیقت ندارند کنار آمد.

برای فارغ التحصیلان امروز متاسفم. به نظر می رسد که تک تک آنها می خواهند تحصیلات عالیه داشته باشند، در سطح استانی واتر پولو بازی کنند و روزهای فراغتشان را در یتیم خانه ی بورکینافاسو بگذرانند تا دانشگاه های آینده ی خود را تحت تاثیر قرار دهند.

اما الان به نظر می رسد که همه ی تلاشهایشان به هدر خواهد رفت. غول بزرگ حسابداری Ernst & Young اعلام کرد که دیگر به سوابق آکادمیک متقاضیان، و رزومه هایی که به دقت برای خود ساخته اند، نگاه نمی کند بلکه برای تشویق تحرک اجتماعی آزمون آنلاین می گیرد.

دانشگاه آکسفورد نیز، که کمتر از یک پنجم کاندیداها موفق به بدست آوردن صندلی مطلوب خود در آنجا می شوند، هشدار داد که وضعیت شخصی متقاضی بسیار «X-Factor»ی شده است. به گفته ی ربکا ویلیامز، مشاور آموزشی دانشگاه آکسفورد، دانشجویان بالقوه تقاضاهای خود را «بیش از حد برانگیزاننده» می کنند.

او گفت آنها می خواهند «در داستان های فرعی افراط کنند… داستان های خارق العاده خلق کنند یا…. ادعا کنند که متخصصین نوشکفته ای هستند که راه دیکنز یا داروین را پیش می گیرند… که واقعا مناسب نیست.»

۸٫۸ ثانیه وقت دارید تا با رزومه ی خود افراد را تحت تاثیر قرار دهید. اینجا نحوه ی انجام این کار را می فهمید.

نمی توان آنها (یا خانواده های نگرانشان) را به خاطر سعی که می کنند محکوم کرد. هشدار بیکاری فارغ التحصیلان در بازار کار بین المللی آنها را مظطرب می کند، جایی که درجات خوب یا شغل های خوبی که زمانی حق آدمهای خنگ بوده از دستشان می رود.

اما با وجود اظطرابی که دارند تصمیم می گیرند که نصیحت مکرر کارفرماهایشان را نادیده بگیرند: آنها کارمندانی که در مورد مقبره های پرویی اطلاعات دارند نمی خواهند و برایشان اهمیتی ندارد که آخرین آرزوی مادربزرگتان در بستر مرگ این بوده که کاراموز بازاریابی شوید.

چندی از اعضای Oxbridge به من گفتند که برایشان مهم نیست که متقاضی در تیم انگلستان کریکت بازی یا در مکانهای مقدس محلی داوطلبانه فعالیت می کرده است.

آنجه که می خواهند دانشجویان و کارمندانی است که به کاری که می کنند علاقمندند و از راه های اصلی برای رسیدن به آن استفاده می کنند. کارفرماها آرزوی نیروهایی را دارند که سخت کار کنند و انعطاف پذیر و با مسئولیت، دقیق و مبتکر باشند.

چرا داشتن «مهارت های نرم» مهمتر از رزومه ی عالی است.

مهارتهای نرم فارغ التحصیلان با ارزش تر از دانش فنی آنها است.

یعنی کسی که «مهارتهای نرم» داشته باشد – ویژگی هایی که امروزه به گفته ی متخصصین کسب و کار بیشتر کارفرمایان به دنبالشان بوده و بیشتر از نتیجه ی آزمون ارزش دارند.

به همین دلیل زنان موفقی مثل شریل سند برگ که مدیر ارشد اجرایی فیسبوک است پیشرفت کردند. اولین رئیس او، لان پریشت اقتصاد دان می گوید «او خوب می تواند با مردم کار کند، آدمهایی مثل او کمک زیادی می کنند.»

نبود این «مهارتهای نرم» دلیل این است که علی رغم شمار بالای بیکاری جوانان (۳۷۳۰۰۰ نفر، که تقریبا ۱۷ درصد ۱۶ تا ۲۴ ساله هستند، بی کارند) ۵۴ درصد کارگذاران هنوز گلایه دارند که نمی توانند پست های خالی خود را پر کنند (علی رغم اینکه قبول دارند نیروهای تازه کار بیشتر از قبل شایسته و ماهرند).

اما مطمئنید که جذابیت کم اهمیت تر از تسلط به پنج زبان است؟

نه: چون با دستگاه های موجود هم می توان کار زبانی را حل کرد.  بریتانیا از ساخت به جامعه ای تبدیل شده است که از طریق خدمات اداره می شود که در آن مهارت افراد و عقل سلیم بیشتر از توانایی حل ذهنی معادلات درجه دو اهمیت دارد (بالاخره هرکسی می تواند با گوشی هوشمند خود اینطور معادلات را حل کند).

حقیقت تلخ این است که هرچه درجه تجملی تر بیشتر باشد کارمند آینده خودبین تر است.

لوئیس روئل که داور ادبی Debrett’s است می گوید «زیاد می شنویم که فارغ التحصیلان ماهر هر کاری را انجام نمی دهند چون عقیده دارند که برایشان کم است و باید انعام زیادی بگیرند.»

اخیرا فردی که قبلا ویرایشگر مجله بود درمورد کارآموزی برایم گفت که وقتی او را برای دیدن فیلم دعوت کردند – چیزی که وقتی نوجوان بودم برایش می مردم – قبول نکرد و گفت «علاقه ای به این کارها ندارم.»

به نظر روئل رسانه های اجتماعی مسئول این کاهش مهارتهای اجتماعی، خصوصا بین هزاره ها، هستند.

او می گوید «شاید در لینکدین (linked in) به بیش از ۵۰۰ فرد متصل باشید، اما داشتن تماس حقیقی و شرایط رو در رویی که در آن وارد اتاق شوید و برای نزدیک شدن به مردم اعتماد به نفس کافی داشته باشید هم مهم است.»

ساده بگویم دیگر نمی دانیم چطور باید مکالمه کرد. بین نحوه ی ارتباط جوانان با هم و طرز رفتاری که در محیط حرفه ای دارند فاصله ی اساسی وجود دارد.

کارفرمایانی مثل E&Y کار درست را می کنند و با فراهم کردن آزمونهایی که نمی توان مثل روبات برای آنها آماده شد، بلکه در عوض باید تفکر خلاقانه و جانبی داشت، مهارتهایی که Oxbridge همیشه به در اولویت بودن آنها تاکید کرده است، همه را گول می زنند  و موفق هم هستند.

پس اگر می خواهید برجسته و عالی باشید: لبخند بزنید، تماس چشمی داشته باشید و بیشتر به مهارتهای خود تاکید کنید نه به سفر افراط کارانه ای که به بورنئو داشته اید.

 

منبع: Telegraph.co.uk