با حداقل دستمزد میلیونر شویم

coins (2)

چگونه با حداقل دستمزد میلیونر شویم؟

جانی ایساکسون، سناتور آمریکایی می گوید: رابرت ریچ زمانی اظهار کرد که بیشتر کارگران با حداقل دستمزد فقیر نیستند. حق با او بود. (رابرت ریچ رییس سابق اداره کار ایالات متحده )

دریافت کنندگان حداقل دستمزد همیشه در حال شکایت از حقوقشان هستند. آن ها می گویند که موقع بازنشستگی وضع مالی خوبی نخواهند داشت. بیشتر آن ها فقط با اتکا به پاداش و حقوق بازنشستگی کمی که شرکتشان خواهد داد کار را سپری می کنند.
برای بیشترکم درآمد ها میلیونر شدن موقع بازنشستگی یک رویای غیر ممکن است. آن ها قانع شده اند که برای میلیونر شدن فقط اگر از شرکتشان پاداش بازنشستگی کلانی بگیرند امکان پذیر است.
آیا واقعا ممکن است میلیونر شدن فقط با سعی و تلاش خود به دست آید؟ بیایید به یک سناریوی واقعی نظری بیاندازیم.
در کشور فیلیپین در منطقه مرکزی ویسایاس حداقل دستمزد ۲۴۱  Pدر روز است  (P واحد پول فیلیپین). اگر ضرب در ۲۶ روز کنیم مبلغ ۶۲۶۶ P به دست می آید.
فرض کنیم شما ۳۰ سال دارید و به طور منظم ۲۶۶P را در ماه پس انداز و بقیه ۶۰۰۰ P را خرج می کنید. مقدار پس انداز در سال ۳۱۹۲ P می شود.
حساب کنید. اگر مبلغ ۳۱۹۲ را در یک سرمایه گذاری با سود ۱۰ درصد در ماه با سود روزشمار قرار دهید آیا می دانید در ۳۰ سال چه مقدار پول خواهید داشت؟  ۱۰۵۲۰۰۱ P مجموع پس انداز شما می شود. اگر این نوع پس انداز را در ۳۰ سالگی شروع کنید و پس از ۳۰ سال بازنشسته شوید یک میلیونر شده اید و به این مبلغ پاداش بازنشستگی شرکتتان و حقوق بازنشستگی ماهانه تامین اجتماعی را هم اضافه کنید که خواهید که مبلغ کلانی می شود.

اگر تصمیم بگیرید که یک مبلغ ۵۰۰ P دیگر هم به سرمایه گذاری ماهانه خود اضافه کنید و در مجموع ۷۶۶ P سرمایه گذاری کنید این مبلغ در سال ۹۱۹۲ P و در پایان سی سال به مبلغ هنگفت ۳۰۲۹۴۴۷ P خواهد رسید. (با سود ترکیبی ۱۰ درصد)
شاید با افزایش حقوق مبلغ سرمایه گذاری را به ۱۷۶۶ P در ماه افزایش دهید. اگر این کار را حتی ده سال بعد از شروع پس انداز انجام دهید با مبلغ ۴۴۷۲۷۷۷ P بازنشسته می شوید.
رشد پول شما امکان پذیر است زیرا به دلیل قانونی که در دنیای پول و اعتبار به قانون ۷۲ معروف است انجام می شود.

بزرگترین کشف انیشتین تئوری نسبیت نبود بلکه قانون ۷۲ بود. (اگرچه مردم می گویند که قبل از او این قانون وجود داشته ولی بیشتر افراد عقیده دارند او این قانون را به مردم شناساند.)
قانون ۷۲ با سرمایه گذاری و رشد پول شما چه کار می کند؟
معلومات اساسی قانون ۷۲ در واقع سنگ بنای درک هر سرمایه گذار در حال رشدی است که باید داشته باشد.
قانون ۷۲ به زبان ساده کمک می کند شما موارد زیر را تعیین کنید:
۱- چه نرخ سودی را باید بهره ببرید تا پولتان به سرعت دو برابر شود.

۲- چند سال طول می کشد تا پولتان دو برابر شود.

چکیده قانون ۷۲ به شرح زیر است:

۷۲ تقسیم بر نرخ سود مساوی است با مدت سالهایی که پول دو برابر می شود.

بنابراین اگر ۱۰۰۰۰۰ P را در بانک قرار دهید و سود ۱ درصد دریافت کنید ۷۲ سال طول می کشد پولتان دو برابر شود. (۷۲ تقسیم بر ۱ می شود  ۷۲)

فرض کنیم عاقلانه تر برخورد کنید و در یک حساب بلند مدت ۴ درصدی پس انداز کنید که در این صورت در ۱۸ سال پولتان دو برابر می شود. (۷۲  تقسیم بر ۴ می شود  ۱۸)

و اساسا هر چه سود بالاتر می رود تعداد سال های دو برابر شدن پول هم کم تر می شود.

بنابراین ۱۰۰۰۰۰ P را در حساب ۱۲ درصدی قرار دهید فقط ۶ سال طول می کشد تا پولتان دو برابر شود. (۷۲ تقسیم بر ۱۲ می شود ۶)

با این حال به یاد داشته باشید که قانون ۷۲ برای سودهای پایین دقیق تر است و هرچه سود بالاتر می رود این قانون دقت کمتری دارد. (مثالی برای این مورد وقتی است که ۱۰۰ P را در یک حساب ۷۲ درصد در سال قرار دهید که حالا طبق قانون ۷۲ در یک سال پولتان دو برابر می شود.در حالی که باید سود ۱۰۰ در صد باشد تا پول دو برابر شود.)

علاقه مند هستید تا بدانید چه مدت طول می کشد پول سه برابر شود وچه نرخ سود باید داشته باشید؟در این صورت باید از قانون ۱۱۵ استفاده کنید. با همان روش بالا فقط ۱۱۵ را جایگزین ۷۲ کنید.

حداقل دستمزد را می گیرید؟ نگران نباشید با قانون ۷۲ می توانید یک میلیونر شوید.

 

منبع: Articlegeek.com